Valge saal

28.05.1983.a. avati Kohtla-Järvel Leningradi t. 18 Kohtla-Järve Põlevkivimuuseumi filiaal-näitusesaal. Avanäituseks oli "Nõukogude Eesti maalikunst ENSV Kunstifondi kogudest".

Nimetuse "Valge saal" pakkus välja Jõhvi Kunstikooli õpetaja Mati Rautso.

Valges saalis on korraldatud palju eri-ilmelisi näitusi. Peale põhitegevuse on esinenud laulukoor, vaikesed puhkpillikollektiivid, tantsutrupid. Toimunud on moedemonstratsioonid ja teatrietendused, viimaste seas olid väga populaarsed Valget saali kaitsvad etendused. Oma juubelinäitusi on Valges saalis korraldanud Juhan Lasman, Woldemar Peil, Leili Pure, Aleksander Igonin, raamatuesitlusi on teinud Virve Osila, Juhan Lasman, Lastefotostuudio "Silbet", jne.

1998.a. aastanäitusega Kohtla-Järve kunstiklubilt läks Valge saal remonti ja pidi kolme kuu pärast alustama näituse-, kontserdi- ja teatrisaalina Põlevkivimuuseumi juures, aga aeg tahtis muud ja 1999.a. alul läks hoone Kohtla-Järve Kultuurikeskuse koosseisu ja alustas tegevust Kohtla-Järve linnagaleriina. Tänaseks on aeg tagasi pöördunud ja taas on peremeheks muuseum.